Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą

Pragnę zachęcić użytkowników Agappe do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. "Każdy dzień jest dobry by bronić życia".

Szczęść Boże!

Niedawno skończył się radosny okres Bożego Narodzenia, wszak trwamy jeszcze w karnawale. Może jednak warto już nieco zwolnić... Wkrótce rozpoczniemy kolejny okres liturgiczny, rozpoczynający się w środę popielcową - Wielki Post. To czas, w którym zazwyczaj podejmujemy się różnych postanowień czy dzieł pokutnych. Może warto zawalczyć o zagrożone życie poczęte? I nie tylko... Ratując życie dziecka poczętego zagrożonego aborcją, ratujemy także duszę jego matki od popełnienia grzechu śmiertelnego. Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można rozpocząć w każdym czasie, nie trzeba czekać do Święta Zwiastowania NMP, by uroczyście złożyć przyrzeczenie. Swoją drogą nie we wszystkich parafiach jest taka możliwość (w mojej nie ma). Przy przyrzeczenie można złożyć w kościele przed Obrazem Maryi, lecz także w domowych warunkach przy własnym ołtarzyku. Naprawdę niewiele potrzeba... Zaledwie jedna 10-tka różańca świętego pomoże ocalić najbardziej bezbronnego. Adoptuj życie poczęte bo już w łonie matki jest cenne i ŚWIĘTE!

Tą nutką poezji bardzo zachęcam do dziewięciomiesięcznej modlitwy, w której osobiście trwam już 10 lat i aktualnie ratuję modlitwą trzynaste dziecko. Modląc się sercem za życie poczęte, nasze serce także wypełnia się po brzegi. Warto ofiarować część swego serca ratując niewinne życie poczęte zagrożone zagładą.

Wiele osób pyta, po co się modlić w takiej intencji? Po co się modlić, jeśli niechciane dzieci są porzucane, a domy dziecka pękają w szwach?! Tak zazwyczaj mówią ludzie, którzy nie znają nawet treści codziennej modlitwy, skierowanej przez ręce Maryi do Pana Jezusa. Warto przypomnieć jej treść:

"Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem/łam. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen".

Prosząc więc o miłość i odwagę dla rodziców, trudno spodziewać się, że dziecko źle skończy. Sama ustawa antyaborcyjna na niewiele się zdaje, jeśli brakuje modlitwy. To właśnie miłość zwycięża i pokonuje śmierć!

Bardzo polecam bezpłatną aplikację "Adoptuj Życie!" stworzoną przez Fundację Małych Stópek, dostępną w sklepie Play. 

 


Gabriela Fojcik

3 Blog posty

Komentarze
Gabriela Fojcik 40 tyg.

Ze swej strony dla chętnych, którzy podjęli się lub podejmą DADP polecam Grupę - Adoptuj Życie Poczęte.