Z archiwum FB Refleksja z 11 lipca 2021:

Nie wiem jak w innych diecezjach ale wierni Archidiecezji Warszawskiej usłyszeli dziś w kościołach taki apel:
https://archwwa.pl/aktualnosci..../prosba-metropolity-
I jak tu się odnieść ?

W związku z trwającą szatańską ofensywą przeciw zdrowiu, życiu oraz wolności ludzi na całym świecie, apelujemy do Pasterzy Kościoła o zgodną z powołaniem dbałość o dobro najwyższe powierzonych swej opiece parafian, czyli o ich życie wieczne.
Szczególne wotum Narodu Polskiego jakim jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie powinno być miejscem oddawania czci Bogu, będącemu najskuteczniejszym lekarstwem na choroby nie tylko ciała ale przede wszystkim duszy.
A nasze świątynie niechaj pozostaną przykładem konkretnej postawy szacunku przed zbliżającą się beatyfikacją Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który w obronie Kościoła nie wahał się narazić życia mówiąc Non possumus zbrodniczej ideologii.
Czytając jego przestrogę "Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła...", warto pamiętać że gdy przyjdą niszczyć Kościół, zaczną od Pasterzy, bo też czytali o tym kiedy rozpierzchną się owce.
Od kapłanów wierni oczekują prowadzenia ku zbawieniu i świadectwa ich własnej wiary. Akwizycję wyrobów sprzedawanych przez koncerny farmaceutyczne mają przy okazji wizyt w gabinetach lekarskich, zaś demagogię w telewizorach (w każdym razie ci którzy telewizorów się nie pozbyli).

Apel metropolity warszawskiego dotyczący szczepień przeciw COVID-19 | Archidiecezja Warszawska
Favicon 
archwwa.pl

Apel metropolity warszawskiego dotyczący szczepień przeciw COVID-19 | Archidiecezja Warszawska

Zamieszczamy pismo kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, które skierował do proboszczów Archidiecezji Warszawskiej w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19.