KeKaKo.Net
KeKaKo.Net

KeKaKo.Net

@KeKaKoNet

#koinoniajanchrzciciel
GiuseppeDeNardi
„„Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?” (Lb 12,8).
Zdrowa #bojaźń Boża słabnie w nas z powodu naszego grzechu, grzechu przełożonych i z powodu pewnych nadużyć małżeńskich. Przestajemy uznawać transcendentny charakter posługi #rządzenie.

#KoinoniaJanChrzciciel #KursPaweł #Błotnica
Dzień trzeci: wciąż jesteśmy w drodze poznawania kerygmatu (pierwszego głoszenia), ale popołudnie stało pod znakiem przygotowań i prezentacji różnych twórczych form ewangelizacji, adresowanych do rozmaitych odbiorców. Mieliśmy więc próbę ewangelizacji w przedszkolu (zajęcia z dziećmi i ich rodzicami), film wideo dla młodzieży, spotkanie w domu pomocy społecznej i - bardziej uniwersalnie - współczesną twórczość plastyczną (przygotowania na zdjęciu). Atmosfera przednia, towarzystwo niesamowicie kreatywne i chętne do działania. Z napięciem oczekujemy rozwoju sytuacji. :-)

image

#porannysuplementdiety #ewangelia #strach #lęk #wiara
Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! to Ja jestem, nie bójcie się!»
- #jezus dodaje nam odwagi swoją obecnością. Tylko trzeba ją zauważyć i nie pomylić z czymkolwiek innym. Panie, otwieraj moje oczy na Twoją #obecność w moim życiu!

O tym, co to znaczy, że mamy być nowymi ludźmi i o co w tym chodzi, mówi ks. Robert Hetzyg w homilii wygłoszonej podczas niedzielnej mszy 1 sierpnia w Błotnicy, podczas Kursu Paweł.
https://po-znajomosci.pinecast.....co/episode/5e14f704

#57 – Bóg sam wystarczy
Favicon 
po-znajomosci.pinecast.co

#57 – Bóg sam wystarczy

Można by pomyśleć, że to zdanie Św. Teresy od Jezusa należy do sfery mistyki. Tylko, że jeśli Bóg nam nie wystarcza, to co może nas zaspokoić? Posłuchajcie słowa z ostatniej niedzielnej eucharystii! Wj 16,2-4.12-15; Ef 4,17.20-24; J 6,24-35 *** [Nap

#koinoniajanchrzciciel #giuseppedenardi
„Wspominamy ryby, któreśmy darmo jedli w Egipcie, ogórki, melony, pory, cebulę i czosnek” (Lb 11,5).
Bycie zależnym od Pana kosztuje. Dlatego czasami nasze #uczucie marzą o rzeczach minionych, zapominając o kontekście, w jakim je przeżywaliśmy.